Czy sztuczna inteligencja ma poglądy polityczne? Czy to możliwe, że kiedyś samodzielnie dokona przełomowego odkrycia naukowego? Czy naprawdę odbierze nam wszystkim pracę? Przenikanie umysłów to książka, jakiej jeszcze nie było – pokazująca nie tylko technologiczny, ale również społeczny aspekt sztucznej inteligencji. Idealna dla wszystkich, którzy na wszelki wypadek zawsze są mili dla swojego tostera, bo wierzą, że dzięki temu, kiedy dojdzie do buntu robotów, nie zginą jako pierwsi. Autorki nie tylko w przystępny sposób tłumaczą ludziom działanie modeli AI, ale również pokazują, że wbrew demonicznym gazetowym nagłówkom, sztucznej inteligencji nie należy się bać – choć najwyższy czas zacząć o niej krytycznie myśleć.
Janina Bąk – statystyczka, autorka książek popularnonaukowych
Przenikanie umysłów to książka o poszukiwaniu szans w świecie, w którym sztuczna inteligencja z narzędzia staje się pełnoprawnym asystentem. Autorki nie tylko wskazują bardzo praktyczne przykłady, jak AI może być stosowana w firmie, do nauki czy przez rodzica, ale i dodają konieczny namysł nad tym, jak sztuczna inteligencja przemebluje nasz świat. W książce są zatem także rozważania o wpływie AI na rynek pracy, naukę, edukację oraz politykę. W każdym z tych obszarów ludzka intuicja i analityczne możliwości maszyny mogą stworzyć nową jakość.
Joanna Sosnowska – redaktorka Wyborcza.biz, podcast „Techstorie”
Przenikanie umysłów to książka badająca potencjał współpracy ludzi z AI. Autorki pokazują, jak synergia między ludzką kreatywnością a AI może zrewolucjonizować różne dziedziny, od biznesu po sztukę. Książka przedstawia różne tryby takiej współpracy, rzeczywiste zastosowania, kwestie etyczne i implikacje społeczne, będąc lekturą obowiązkową dla tych, którzy są zainteresowani ewoluującym krajobrazem AI i jej zdolnością do zwiększania ludzkiego potencjału.
Artur Kurasiński – przedsiębiorca i inwestor
Reviews
There are no reviews yet.